ALLTOP to warsztat samochodowy z wieloletnim doświadczeniem wyspecjalizowany w montażu oraz pracach serwisowych w zakresie instalacji gazowych. To doświadczenie w połączeniu z pasją daje Klientom pewność obsługi na wysokim, profesjonalnym poziomie.

 

Historia firmy

Firmę założył Sławomir Grudny w 1999 roku. Ojciec obecnego właściciela wraz ze swym bratem na warszawskim Targówku w pobliżu Trasy Toruńskiej rozpoczęli rodzinną przygodę z motoryzacją.

Alltop od samego początku zajmował się montażem i obsługą samochodowych instalacji gazowych. Początkowo były to proste systemy, co wynikało m.in. z poziomu rozwoju ówczesnych samochodów. Były to głównie auta gaźnikowe lub z jednopunktowym wtryskiem benzyny.

Do początków firmy w dość trudnych czasach Sławomir Grudny wracał słowami:

Mój syn poza pracą biurową zajmuje się montażami, na równi z pracownikami. Bywa tak, że zarabiamy mniej niż nasi pracownicy. Trzeba czasem odjąć, by móc zainwestować, a nie wziąć tyle co pracownik. Wtedy już nic by nie zostało.”

W 2005 roku nastąpiła zmiana pokoleniowa otwierając nowy rozdział działalności firmy.

Nowy rozdział

14 października 2005 r. firma wkroczyła w nowy etap rozwoju pod wodzą Bartłomieja Grudnego – syna dotychczasowego właściciela. 

Praktyka warsztatowa wraz z ukończonymi studiami inżynierskimi na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych przygotowały obecnego właściciela Alltop do pracy przy współczesnych samochodach, które są wręcz naszpikowane elektroniką.

Nowy właściciel doświadczenie zdobywał od najwcześniejszych lat pod okiem taty. Pomagał mu w adaptacji na zasilanie gazowe trudniejszych, bardziej zelektronizowanych aut. Od 2005 roku gdy przejął rządy w firmie rozwinął zakres działalności także o mechanikę. Umożliwiło to obsługę flot samochodów oraz kompleksową ofertę dla naszych Klientów uzupełniającą montaż LPG o podstawowe usługi takie jak serwis i wymianę opon, naprawy, czy przeglądy okresowe.

„Mąż uczył się od taty, a jego tata – skąd wpadł na taki pomysł? W latach 90 każdy pomysł na biznes był dobry. Trzeba było tylko być cierpliwym i dobrym w tym co się robi a klienci zjeżdżali się z całej Polski. Teść zawsze potrafił naprawić wszystko, złota rączka. Potem zaczęły się nowe auta, bardziej skomplikowane i sekwencyjne instalacje. Bartek czuł się w tym zdecydowanie lepiej. Elektronika to jego mocna strona.” – Monika Grudna

Rozwój siedziby warsztatu

Początkowo firma Alltop z nowym właścicielem działała w pierwotnej lokalizacji przy ulicy Kopijników w Warszawie. Warsztat dysponował pojedynczym kanałowym stanowiskiem obsługowo-naprawczym, co było jednym z głównych hamulców dalszego rozwoju firmy.

Zmiana siedziby na lokal przy ul. Chodeckiej (także na warszawskim Targówku) pozwoliła na dynamiczny rozwój. W nowym warsztacie działały 3 stanowiska z podnośnikami i jedno wyposażone w kanał. W firmie pracowało 7 osób (5 pracowników oraz właściciel Bartłomiej Grudny z żoną Moniką).

Rok 2022 przyniósł kolejną zmianę korzystną szczególnie wpływającą na jakość obsługi i możliwości wykorzystania potencjału warsztatu i pracowników. Otwarto siedzibę przy ul. Niedotrzymskiej 1 od podstaw budowaną w celu obsługi Klientów pod kątem mechaniki samochodowej oraz montażu instalacji autogaz. Przestronne wnętrze z nowoczesnym zapleczem technicznym pozwala na szybszy serwis i doskonałe warunki dla pojazdów. Co ważne tworzyło również możliwość serwisu pojazdów dostawczych.

Bartek ogarnia wszystko technicznie, jest mózgiem firmy, choć po tylu latach to ja już też pewnie dobiorę instalację do większości aut. Od kilku lat mamy naprawdę zgraną załogę, super atmosferę. To jest prawdziwy fundament każdej firmy.” – Monika Grudna

Autoryzowany Serwis STAG

Początkowo firma Alltop montowała bardzo różne instalacje LPG. Były to systemy Romano, Agnes, Autronic, BRC, Bigas oraz Landirenzo i Lovato (te dwie włoskie marki są oferowane przez Alltop do dziś).

W 2010 r. jako jeden z pierwszych warsztatów w Polsce podjęła współpracę z firmą AC S.A., liderem i producentem samochodowych instalacji gazowych STAG, jako autoryzowany serwis producenta. Współpraca firm trwa do dziś podkreślając wysoką jakość usług i zaufanie lidera rynku.

Autoryzacja STAG nie ogranicza możliwości montażu instalacji gazowych innych firm. Alltop specjalizuje się w montażu instalacji gazowych topowych marek takich jak Landirenzo, Lovato, KME, LPG Tech czy Prins.

Kooperacja pomiędzy AC S.A. a firmą Alltop są wzorowo oceniane przez obie strony. Między firmami nawiązała się współpraca w zakresie montażu instalacji LPG w samochodach z bezpośrednim wtryskiem benzyny, które nie są jeszcze opracowane pod kątem zasilania LPG.

Wspólna praca obu firm owocuje kolejnymi opracowaniami dla silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Służy to całej branży LPG i wszystkim potencjalnym użytkownikom takich samochodów, które mogą być dostosowane do zasilania LPG.

Warszawska firma Alltop prowadzona przez Państwa Bartłomieja i Monikę Grudnych to bez wątpienia jeden z najprężniej działających warsztatów autogaz w Polsce. Potwierdza to  nasza kilkunastoletnia współpraca w ramach sieci Autoryzowanych Serwisów STAG. Warsztat był jednym z pierwszych, które przystąpiły do naszej elitarnej sieci i działa w niej z powodzeniem do dziś. Lata współpracy z Państwem Grudny to tysiące bezproblemowo zamontowanych instalacji STAG i zadowolonych z oszczędności kierowców. Mogę śmiało stwierdzić, że firma Państwa Grudny to dobry partner, z którym z powodzeniem rozwijamy branżę autogaz w Polsce.” – Łukasz Ratuszny, Dyrektor ds. Sprzedaży Rynku Krajowego AC S.A.

Floty samochodów zasilanych LPG

Alltop od samego początku nowego rozdziału działalności, czyli od 2005 r. bardzo mocno stawia na obsługę flot samochodowych. Trwająca już kilkanaście lat (w przypadku niektórych firm) współpraca z operatorami flotowymi, korporacjami taksówkowymi ugruntowała pozycję firmy na tym rynku. Korzyści płynące z użytkowania floty na LPG w postaci ograniczenia kosztów paliwa o połowę są bezsprzeczne a autoryzacja STAG i ogólnopolska sieć serwisów tej marki zapewniają obsługę i ewentualne naprawy pojazdu na terenie całego kraju. Dodatkowym atutem Alltop w zakresie obsługi flot jest posiadanie własnego serwisu mechanicznego, co zapewnia kompleksową obsługę pojazdów. W jednym miejscu można zadbać o montaż instalacji autogaz oraz wykonać pełną diagnostykę samochodu, serwis klimatyzacji, wymianę opon, okresowy przegląd czy wymianę oleju i filtrów.

Alltop już od wielu lat obsługuje naszą flotę – zarówno w zakresie kompleksowego serwisu aut, jak i montażu i serwisu instalacji LPG. Dała się poznać przez ten czas jako rzetelny i niezwykle godny zaufania partner biznesowy. Szczególnie cenimy sobie punktualność, fachowość oraz elastyczność (dopasowanie do specyficznych wymagań naszej branży)”. – Robert Jaroszek, prezes Glob Cab Taxi

Po pracy

Obowiązki to nie wszystko! Właściciele nie znają słowa nuda każdą wolną chwilę spędzając na rowerach, oddając się swojej największej, pozazawodowej, pasji jaką jest kolarstwo górskie. Traktują kolarstwo górskie jako bardzo dobrą rekreację i miło spędzony w gronie rodziny i przyjaciół czas.

Uczestnictwo w zawodach kolarstwa górskiego nie jest jednakże celem samym w sobie. Poczucie ducha rywalizacji jest znakomitym lekarstwem, które pozwala na sprawne pokonywanie przeciwności w życiu codziennym.

Pasja po godzinach i zawodowa współpraca ze Spółką AC powołała do życia zespół kolarski Alltop STAG Team, składający się z rodziny oraz przyjaciół państwa Grudny. 

Razem z marką STAG mamy małą ale zgraną drużynę amatorską MTB. Jeździmy całą rodziną i zarażamy pasją innych. Mamy małe sukcesy na lokalnych wyścigach ale traktujemy to głównie jako zabawę o odskocznię od codzienności.” – Monika Grudna, Alltop

Usługi dostępne aktualnie w ofercie Alltop sprawdzisz TUTAJ

 

Slawomir-Grudny-Alltop

Sławomir Grudny, założyciel i pierwszy właściciel firmy Alltop

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu oraz serwisu instalacji gazowych takich firm jak: